Yleisen sarjan SM-hiihdot ja Suomen Cup Vöyrillä 31.1.-2.2.2020

Perjantai 31.1. Parisprintti Vapaa
Lauantai 1.2. Naiset 10 km Perinteinen, Miehet 15 km Perinteinen
Sunnuntai 2.2. Sprintti Vapaa

Aikataulu

TORSTAI 30.1
08:00 – 14:00Latu suljettu
14:00 – 17:00Virallinen harjoitteluaika
17:30Joukkueenjohtajien kokous kunnantalolla, Vöyrintie 18
PERJANTAI 31.1.
8:00 – 9:50Kilpailulatu auki
9:50Kilpailun avaus Vöyrin kunnanjohtaja Tom Holtti
10:00Naiset Erä 1
10:30Naiset Erä 2
11:00Miehet Erä 1
11:30Miehet Erä 2
12:00Miehet Erä 3
12:35 – 13:25Latu auki jatkoon päässeille
13:30Naisten Finaali
14:00Miesten Finaali
n. 14:30Kukitus + Palkintojako Naiset
n. 14:35Kukitus + Palkintojako Miehet
15:00 – 16:00Ladut suljettu kunnostuksen taki
16:00 – 17:30Virallinen harjoitteluaika
17:30Joukkueenjohtajien kokous kunnantalolla, Vöyrintie 18
Lauantai 1.2
8:00 – 9:45Kilpailulatu auki
9:40Kilpailupäivän avaus, kansanedustaja Mikko Ollikkainen
9:50Naiset 10 km (P), väliaikalähtö
n. 11:25Kukitus + Palkintojako Naiset
11:30Miehet 15 km (P), väliaikalähtö
n. 13:45Kukitus + Palkintojako Miehet
13:45 – 14:30Sprinttirata suljettu kunnostuksen takia
15:00 – 17:00Virallinen harjoitteluaika
16:00Joukkueenjohtajien kokous kunnantalolla, Vöyrintie 18
Sunnuntai 2.2
07:00 – 8:55Kilpailulatu auki
9:00Aikaajo naiset
9:40Aikaajo miehet
10:25 – 10:55Kilpailulatu auki jatkoon päässeille
10:50Kilpailupäivän avaus, kansanedustaja Joakim Strand
11:00Naiset, alkuerät
11:27Miehet alkuerät
11:57Naiset välierät
12:11Miehet välierät
12:27Naiset finaali
12:36Miehet finaali
n. 12:45Kukitus + Palkintojako Naiset
n. 12:50Kukitus + Palkintojako Miehet